2023 Yılı Çeviri Fiyatları

Tercüme ve çeviri fiyatları

2023 yılı çeviri fiyatları her dönem sürekli değişmektedir. Tercüme ve çeviri fiyatlarından söz etmeden önce çeviri fiyatları nasıl hesaplanır sorusuna cevap verelim. Tercüme fiyatları karaktere ve kelime sayısına göre değişebiliyorken buna ek olarak çevrilen diller de tercüme fiyatlarını ve çeviri ücretini etkilemektedir. Metnin alanına, terimlerine, uzunluğuna ve acil çeviri yaptırma ihtiyacına göre değişmektedir.

Kayıt Olmadan Anında Ortalama Çeviri Ücreti Hesaplamak için Tıklayınız!

2023 yılı çeviri fiyatları tercüme bürolarına göre de değişmekte olup birçok tercüme bürosu çeviri fiyatlarını hesaplarken boşluklu karakter, dil, acil çeviri veya standart sürede çeviri hızı ve alana göre çeviri fiyatı hesaplaması yapmaktadır.

İngilizce Çeviri Fiyatları

Çeviri fiyatlarında çeviri yaptırmak istediğiniz dil çok yaygın kullanılmayan bir dil ise çeviri ücreti daha yüksek olmaktadır. Örneğin İngilizce tercüman fiyatları ile Arapça tercüman fiyatlarını kıyasladığımızda İngilizceden Türkçeye çeviri yaptırmak istediğiniz İngilizce tercümandan, Arapça tercümana göre daha uygun fiyata çeviri hizmeti alabilirsiniz.

Kaliteli ve Profesyonel Çeviri

Günümüzde tercüme bürolarının yanı sıra tercüman sitesi gibi online çevirmen bulma platformlarında da çevirinizi kolayca yaptırabilecek çevirmenler bulabilirsiniz. Ancak bulduğunuz çevirmenin yetkinliğinden ve kalitesinden emin olmadan size sunduğu cazip teklifi kabul etmeden önce iyi araştırmanız gerekmektedir aksi halde maddi kayıpların ötesinde çok büyük mağduriyetler yaşayabilirsiniz.

2022 yılı tercüme ve çeviri fiyatları ve 2023 yılı tercüme ve çeviri fiyatları serbest piyasada bulunduğundan dolayı her çevirmene ve tercüme bürosuna göre değişebilmektedir.

Çeviri Fiyatı Hesaplama Yöntemleri

Kimi tercümanlar ve çeviri büroları çeviri fiyatları için boşluklu karakter hesabı yaparken kimi çevirmenler de boşluksuz karakter hesabı yapmaktadırlar. Çeviri yaptırırken boşluklu karakter ve boşluksuz karakter sayımının farkı ise şudur: boşluklu karakter sayılırken her harfe ek olarak boşluklar da hesap edilmekte fiyata eklenmektedir.

Bu da çeviri ücretlerine yansımaktadır. Boşluksuz karakter hesaplayarak çeviri fiyatı hesaplayan bir çevirmenden çeviri hizmeti aldığınızda, boşluklu karakter hesaplayarak çeviri fiyatlarını belirleyen bir çevirmene göre daha az ödersiniz.

En iyi Tercüman Arayışında Profesyonel Çeviri Yapan ve Lisanslı Çevirmenlere Yönelin:

Tercüman bulurken çeviri fiyatları günümüzde lisansı dil üzerine olmayan birçok kişi tarafından teklif edilebilmektedir. Bu noktada güvenilir ve kaliteli çeviri yaptırmak için lisansının dil üzerine olan çevirmenlere, hatta ulaşabiliyorsanız 4 yıllık Mütercim- Tercümanlık diploması ile mezun olan lisanslı çevirmenlere ulaşmanız, çevirinizin kalitesi ve güvenilirliği açısından en iyi çeviri yöntemidir.

Zira diploması dil üzerine olmayan bireylerden çevirinizi hızlı ve ucuz yaptırmak gibi teklifler sonucu kalitesiz çeviri yapılması aleyhinizde ciddi ve kötü sonuçlar doğurmaktadır ve bunun örneklerini her geçen gün arttığını üzülerek tanıklık etmekteyiz.

Online çeviri fiyat teklifi alırken çevirmeninizin lisanslı olup olmadığına çok dikkat ediniz ve gerekirse diplomasını sorgulama hakkınızın olduğunu unutmayınız.

Yeminli Tercüme Fiyatları

Tercüme fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun cevabını verdiğimiz yukarıdaki yazımıza ek olarak yeminli tercüman ücretleri ve yeminli çeviri fiyatları da önemli bir konudur. Yeminli tercüman, noter huzurunda yemin etmiş tercümanlara verilen addır.

Yeminli Tercüman Kimdir?

Yeminli tercüman, noterde; yapacağı çevirileri ve tercümeleri sadakat ve özenle, çeviriyi belgelere ve taleplere uygun şekilde yapacağına, öğrendiği veya öğreneceği sırları açıklamayacağına ve başkalarının ısrar ve baskıları ile çeviri yapmayacağına kutsal saydıkları bütün inanç ve değerleri, şerefleri ve namusları üzerine yemin eden çevirmenlerdir.

Yeminli Çeviri

Yeminli tercümanlar genellikle pasaport çevirisi, diploma çevirisi, vekaletname çevirisi, rapor çevirisi, kimlik belgesi çevirisi, öğrenci belgesi çevirisi, transkript çevirisi, nüfus kayıt örneği çevirisi gibi resmi belgelerin tercümesini yapmaktadır ve noter tarafından yeminli tercümeleri onaylanmaktadır. Yeminli tercüme fiyatları da resmi belgeye ve karaktere göre değişiklik göstermektedir.

Akademik Çeviri Fiyatları ve Akademik Çeviri Uzmanlığı

Resmi belge çevirisi ücretlerinin yanı sıra akademik çeviri fiyatları, çeviri şirketi, tercüme büroları ve freelancer çevirmenler tarafından farklı şekillerde belirlenmektedir ve akademik çeviri, belirli alanlarda uzmanlaşmış çevirmenlere emanet edilmelidir.

İngilizce çeviri fiyatları İstanbul şehrinde her çevirmene göre değişebilmektedir. Çevirmen Betül KÜRE tarafından sağlanan İngilizce tercüme ve çeviri hizmetinde İngilizce çeviri fiyatları boşluksuz karakter sayısından hesaplanmakta ve metninizin uzunluğuna göre standart çeviri fiyatından indirim uygulanabilmektedir.

İstanbul çeviri fiyatı ve Ankara çeviri fiyatları açısından incelendiğinde bu hizmetin değiştiği örneğinden yola çıkarak çeviri hizmetinin şehirlere göre de farklılık gösterebileceği akılda bulundurulmalıdır.

Alanında uzman çevirmenlerin bulunduğu ve en kaliteli ve en hızlı çeviri hizmetini sağlamayı amaçlayan oluşumumuzda akademik, teknik, bilişim, website, ticaret, hukuk, psikoloji, edebiyat gibi birçok farklı alanın literatüründe uzman çevirmen ekibimiz ile ve yalnızca lisanslı Mütercim – Tercümanlık mezunu çevirmen ekibi ile Çevirmen Betül KÜRE öncülüğünde gerçekleştirilen güvenilir, hızlı ve kaliteli çeviri hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Çeviri Fiyatı Almak için tıklayınız.

Instagram üzerinden son içerikleri takip etmek veya soru sormak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir