Kitap Çevirisi


Çevirmen Betül KÜRE tarafından kitap çevirisi hizmeti verilmektedir. Bu hizmet kapsamında İngilizce kitapları Türkçeleştirebilir veya Türkçe kitapları İngilizceye çevirebilirsiniz.

kitap çevirisi
Profesyonel Kitap Çevirisi – Çevirmen Betül KÜRE

Kitap Çevirisi Fiyatları

Kitap çevirisi fiyatları genel olarak karakter sayısına ve içeriğe göre hesaplanmaktadır. Ancak kitaplar fazla karakter sayısına sahip olduğundan genellikle indirimli fiyatlar üzerinden çeviri hizmeti verilmektedir.

Kitap çevirisi için fiyat teklifi al

Kitap Çevirisi Nasıl Yapılır?

  • Kitap çevirisi yapılırken kullanılan teknikler ve hassasiyet çok önemlidir.
  • Herhangi bir makine çevirisi veya aceleyle uygunsuz terim kullanılması, kitabın barındırdığı edebi veya teknik anlamı değiştirebilir ve aktarılmak istenen anlam karşılanmaz.
  • Kitap çevirisi, çevirmen açısından çok özenli, dikkatli ve profesyonel bir süreç gerektirmektedir.
  • Çevirmen Betül KÜRE tarafından alacağınız kitap çevirisi hizmetinde kitaplarınız hem anlamı hem edebi ögeleri hem de kullanılan dilin yapısı bozulmadan en iyi şekilde tercüme edilmektedir.
  • Öncelikle kitabınızın türüne ve içeriğine göre en uygun çeviri kuramı belirlenir ve uygun terminoloji listesi oluşturulduktan sonra her terim ve edebi öge (espri, şiir, mecaz, kültürel unsur, alan terimi, vb.) için araştırma yapılır ve verilmek listenen anlama uygun ve kitabın biçimi ve biçemi bozulmadan profesyonel bir şekilde çeviri süreci yönetilmektedir.

Kitap çevirisi için uygulanan yöntem ve çeviri süreci hakkında buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Tüm güncel paylaşımlar için Instagram’dan takip edin!