İngilizce Seviye Belirleme Testi

İngilizce Seviye Belirleme Testi

İngilizce seviye belirleme testi, İngilizce özel ders almadan önce gerçekleştirilmesi gereken önemli bir adımdır. Genel İngilizce seviyenizi tam ölçmek, gramer ve kelime bilginizin düzeyini doğru bir şekilde test etmek, İngilizce özel ders alırken bildiklerinizi tekrar işlemeyerek zamandan tasarruf etmenizi ve seviyenize uygun İngilizce özel ders almanızı sağlamaktadır.

Aşağıda yer alan İngilizce seviye belirleme testi 25 sorudan oluşmaktadır. Her doğru cevap 4 puan etmektedir. Sorular; gramer ve kelime bilgisinin yanı sıra İngilizce çeviri ve iletişim becerilerinizi de yaklaşık olarak ölçmektedir. İngilizce seviye tespit sınavı esnasında soruları sözlük kullanmadan yanıtlamanız, gerçek seviyenizi bilmeniz için önemlidir.

1.Jesse: What do you do for a living? Walter: ___.
2.Morty saw a sports car in an auto showroom and then he decided to buy ___ car.
3.What ___ this mean? Are you telling me I am insane?
4.My teacher gave me a lot of books. One of the books ___ about Greek gods.
5.Look at the river! It ___ very fast.
6.Hank and I ___ the cinema this evening. The film ___ at 9 p.m.
7.It ___ heavily for 3 hours and seems that it will continue raining till the evening.
8.Joana’s coat is here. She ___ out.
9.I ___ understand. Can you repeat please?
10.The thieves ___ by the police on the street yesterday. Now they must be in the jail.
11.This film is so ___ that I am ___.
12.Everybody in the company ___ to see the new manager who has just called the shareholder.
13.If I ___ in your shoes, I ___ lie to her.
14.Jimmy doesn’t remember the boy ___ lives in Switzerland.
15.Sigmund always thinks different than his peers, ___ him distinctive.
16.I have been to Tanzania ___ 1990 and I am going there again ___ Monday for a vacation.
17.Elon buys a new car ___ he wants.
18.I’m sure I’m not the first to notice ___ your daughter Skyler is a very talented artist, especially for her age.
19.Saul was sick ___ he didn’t go to work yesterday.
20.___ Carl tried so hard to partner up with Freddy, his mystic ideas were way too much for him.
21.___ a mistake, he immediately apologised.
22.Karşılaştığın her sorunu eşit derecede iyi çözemeyebilirsin çünkü her sorun kendine özgü bir çözüm gerektirebilir.
23.Psikanalizin kurucusu olarak bilinen Freud, 1907 yılında bir hastanenin klinik yöneticisi olan Jung ile tanıştı ve bu tanışma fırtınalı bir ilişkinin başlayacağının ilk işaretlerinden biriydi.
24.My mum doesn’t ___ me eat chocolate in the night.
25.It is important ___ me not to ___ a mistake.


“İngilizce Seviye Belirleme Testi” için 18 yanıt

 1. Güzel test olmuş hocam ben 100 üzerinden 80 aldım. İngilizcemi geliştirmek için günde kaç saat çalışmalıyım sizce, teşekkürler

  • Merhaba Merve Hanım, yorumunuz için teşekkür ederim, iyi bir puan almışsınız. İngilizce çalışırken çalışma saatiniz yerine ne ve nasıl çalıştığınız çok daha önemli, örneğin bir gün gramer, kelime ve okuma çalışırken ertesi gün konuşma ve dinleme çalışabilirsiniz. Kelime ezberi konusunda ise akşam yatmadan önce öğrendiğiniz kelimeleri tekrar etmeniz kalıcılığı artıracaktır. Yine de günde 3 saatten az çalışmamaya özen göstermeniz, ilerlemeniz açısından faydalı olacaktır. İyi çalışmalar dilerim.

 2. Merhabalar sonucum 48 orta düzey çıktım kariyer için ingizilcemi geliştirmek istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba Esra Hanım, orta düzeyde İngilizceye sahip olduğunuz görünüyor. Kariyerinizde ilerlemek adına İngilizce çalışmalarınızda daha çok haber, araştırma yazısı, akademik yazılar okumak, burada geçen keliemeleri not alarak öğrenmek sizin ileri düzey olmanıza destek olacak çalışmalardan biridir. İleri düzeye gelebilmek için konuşma pratiği ve aktif bir etkileşimde olmak da çok önemlidir, bu noktada bire bir dersler alarak ilerlemenizi daha programlı ve düzenli bir şekilde sağlayabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

 3. Merhabalar sonuçları görebiliyoruz fakat hangi soruları doğru hangi soruları yanlış yaptığımızı göremiyoruz. Soruların cevaplarına nereden ulaşabilirim acaba ?

  • Merhaba, seviye belirleme testlerinde amaç, alıştırma ve çalışma yapmaktan ziyade yalnızca seviyenizi belirlemek olduğu için genellikle doğru cevaplar paylaşılmamaktadır, sizlere mail aracılığıyla cevap anahtarını ilettim, e-posta kutunuzu kontrol edebilirsiniz, iyi çalışmalar dilerim.

  • Merhaba, öncelikle ilginizi için teşekkür ederiz, bu bir alıştırma/egzersiz testi olmadığından cevap anahtarı bulunmaz. Yalnızca seviyenizin belirlenmesi amacı taşır ve bu amaca uygun hazırlanmış olup cevap anahtarı özellikle eklenmemiştir. Fakat merakınızı giderelim, evet cevap A şıkkıdır. İyi çalışmalar.

 4. Merhaba test çok eğlenceli olmuş seviyemi bi dil okulunda ölçtürmüştüm ordakiyle aynı çıktı keşke en baştan buradan ölçüp ders alsaydım, geliştirmek i.çin cevap anahtarı olan farklı çalışma kaynaklarınız varsa paylaşır mısınız? teşekkurler.

  • ilginiz için teşekkür ederiz, elbette, güncel faydalı paylaşımlarımıza devam edeceğiz, bizi takipte kalınız, İngilizce özel ders için iletişime geçebilirsiniz, iyi günler dileriz.

  • Merhaba, 80 puanda ortalama olarak İngilizce düzeyi B1 olarak kabul edilir. B1 düzeyi, Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (CEFR) tarafından belirlenen dil becerileri çerçevesinde orta seviyedir. Bu düzeydeki bireyler genellikle günlük konularda kolaylıkla iletişim kurabilir, basit metinleri okuyup anlayabilir ve aşina oldukları konularda kendini ifade edebilir. Başarılarınızın devamını diler, İngilizcenizi geliştirmeyi ertelememenizi umarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir