Fısıltı Çevirisi


fısıltı çevirisi

Fısıltı Çevirisi Alanında Çevirmen Betül KÜRE

Fısıltı çevirisi hizmeti için sözlü çeviri alanında uzman ve iyi bir eğitim almış çevirmenlerle çalışmak, tarafların iş toplantısı ve görüşme gibi ortamlarda tarafların istenilen ölçütte anlaşması ve işin olumlu biçimde sonuçlanması açısından kritik bir önem taşımaktadır.

Fısıltı çevirisi hizmeti için sözlü tercüme ve fısıltı çevirisi alanlarında eğitim görmüş ve deneyim kazanmış olan Çevirmen Betül KÜRE ve çevirmen ekibi ile çalışarak ayrıcalıklı ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Fısıltı çevirisi hizmeti almak veya bilgi edinmek için iletişime geçiniz.

Fısıltı Çevirisi Nedir?

Fısıltı çevirisi, sözlü çeviri türleri arasında yer alan bir çeviri türüdür. Fısıltı çevirisi sözlü tercüme alanında özellikle katılımcı sayısının çok olmadığı toplantı ve organizasyonlarda çok sık tercih edilen bir çeviridir. Fısıltı çevirisi esnasında, simultane çeviri esnasında olduğu gibi kabin kullanılmamaktadır.

fısıltı çevirisi

Fısıltı Çevirisi Nasıl Gerçekleşir?

Sözlü çeviri hizmetlerinden biri olan fısıltı çevirisinde çevirmen, dinleyici tarafın yakınında konum alarak karşı tarafın konuşmasını eş zamanlı olarak kısık bir sesle çevirerek fısıltı çevirisini gerçekleştirmektedir.

Fısıltı Çevirisi Esnasında Önemli Noktalar Nelerdir?

Fısıltı çevirisi esnasında çevirmenler dinleyicinin yanında bulunduklarından ve kabin veya kulaklık kullanmadıklarından çok sayıda katılımcının olduğu büyük çaplı toplantılar için uygun değildir çünkü çevirmenler, konuşmacı tarafı duymakta zorluk yaşayabilmektedir.

Instagram’dan takip et!