Website Çevirisi


website çevirisi

Website Çevirisi Nedir?

Website çevirisi veya website tercümesi, yerel websitelerin, resmi websitelerin, şirketlere ait websitelerin, telefon uygulamalarının veya sosyal medya hesaplarının ve içeriklerinin talep edilen ölçütler çerçevesinde diğer dillere çeviri eylemi olarak adlandırılabilmektedir. Video oyunlarının çevirisi ve yerelleştirilmesi de website çevirisi kapsamında değerlendirilebilir.

Website Çevirisi Nasıl Yapılır? Website Çevirisinde Önemli Noktalar Nelerdir?

Website çevirisi için çevirmenlerin yazılım alanında ve yazılım dilinde belirli bilgi dağarı olması, çevirilerin kalitesini belirlemektedir. Website çevirisini yapan çevirmenlerin, yazılım alanında kullanılan terminolojiye, yazılım dilinin ve gramerinin günlük dilden ayrılan yanlarına hâkim olması, website çevirisinde esas teşkil etmektedir.

Website çevirileri, en az websitenin sahibi olan marka ve şirketlerin pazarlama ve reklam stratejileri kadar etkili bir çeviri ürünü gerektirmektedir. Bu marka ve şirketlerin mevcut piyasada ürün ve hizmetlerini en iyi şekilde tanıtması ve çekici bir etki oluşturması, ürün ve hizmetlerini en hızlı ve kaliteli şekilde sunmasını sağlamaktadır.

Websiteniz ile ilgili çeviri hizmeti almak için tıklayınız.

website çevirisi

Website Çevirisinde Yaratıcılık ve Reklam Stratejilerinin Korunması

Website çevirisinde çevirmene düşen rol, şirket ve markaların uyguladığı pazarlama stratejilerini, kendi tecrübe ve yaratıcılığı ile birleştirmesi ve içeriğin barındırdığı etkinin kaybolmasına izin vermeden optimum seviyede çeviri eylemini gerçekleştirmesidir.

Aksi takdirde pazara sunulan ürün veya hizmetin tanıtım ve reklam stratejisi ne kadar etkileyici olursa olsun çeviri metnindeki vuruculuğu söndüğü takdirde tüm bu stratejilerin boşa gitmesi olasıdır.

Website çevirisi sürecinde öncül normlar ve süreç içi normlar, kullanılacak olan teknikler ve metnin yazılma amacını taşıyan bir çeviri elde edebilmek amacıyla yararlanılan çeviri kuramları ve yaklaşımlar sayesinde ürün ve hizmetlerin sunumu çok daha ileri bir seviyeye, çığır açabilecek farklılıklar yaratmaya kadar varabilmektedir.

Instagram’dan takip et!