Ardıl Çeviri

Ardıl çeviri hizmeti almak veya soru sormak için tıklayınız.

ardıl çeviri

Ardıl Çeviri 

Ardıl çeviri, sözlü çeviri türleri arasında, özellikle ticari firmalar tarafından en temel ve en sık başvurulan sözlü çeviri türlerinden biridir.

Ardıl Çeviri Alanında Çevirmen Betül KÜRE

Çevirmen Betül KÜRE, ardıl çeviri kapsamında yazılım, ticaret, teknik, tıp ve turizm başta olmak üzere birçok alanda eğitim almış ve bu alanlarda ardıl çevirmenlik hizmeti vermiştir. Çeşitli kongre, sempozyum, fuar, toplantı ve iş görüşmelerinin gerçekleştiği ortamlarda ardıl çevirmenlik yapmaya devam etmektedir. İngilizcenin konuşulduğu birçok farklı aksanı anlayabilmekte ve ardıl çeviriyi hızlı ve en etkin şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Ardıl Çeviri Nasıl Gerçekleştirilir?

ardıl çeviri

Ardıl çeviride çevirmenler / tercümanlar, çeviri eylemini konuşmacı tarafların sözü bittikten sonra gerçekleştirmektedir. Ardıl çeviride konuşmacıların sözü genellikle 2-3 cümlelik parçalara ayrılmaktadır. Ardıl çeviri yapan çevirmenler konuşmacıları dinleme etkinliği esnasında genellikle not almaktadırlar ve ardıl çeviri yapan çevirmenler açısından bu noktada not alma tekniklerinin bilinmesi önem teşkil etmektedir.

Ardıl Çeviri Nerede Gerçekleştirilir?

Ardıl çeviri genellikle katılımcı ve dinleyici sayısının bir konferans veya seminer kitlesine kıyas ile daha az olduğu iş görüşmeleri, mahkemeleri, basın toplantıları ve şirket toplantıları gibi görüşme ortamlarında gerçekleştirilmektedir.