İngilizce Özel Ders

ingilizce özel ders

İngilizce Özel Ders

Bire bir İngilizce dersleri; bireyin İngilizce seviyesine ve hedeflerine göre şekillenmektedir. Her seviyeye göre gerçekleştirilen İngilizce derslerine ek olarak ortaokul, lise, üniversite hazırlık İngilizce dersleri, YDS, YKSDİL ve YÖKDİL sınavlarına yönelik test çalışması odaklı dersler verilmektedir.

İngilizce Özel Ders Ücretleri

İngilizce özel ders ücretleri ile ilgili güncel bilgiye ulaşmak için iletişime geçiniz.

İngilizce Özel Ders Detayları

  1. Bir ders süresi 60 dakikadır.
  2. Dersler görüntülü konuşma şeklinde online gerçekleştirilmektedir.
  3. İngilizce özel ders ödemeleri ilk ders öncesinde tamamlanmış olmalıdır. Ödemeler belirtilen iban numarasına havale/eft şeklinde gerçekleştirilir. Ödeme bilgilerine erişmek için tıklayın.
  4. Ders iptali için en geç 1 gün önce öğrencinin bilgilendirme yapması gerekmektedir. Aksi halde ders gerçekleşmiş sayılmaktadır.

İngilizce Özel Derslerde Metodoloji

İngilizce özel ders;  genel İngilizce dil seviyesi belirlendikten sonra her derste belirli kaynaklardan okumalar yapılarak bireyin okuduğunu anlama becerisini geliştirmek adına konu üzerinde konuşma yaparak ve konuşma esnasında gramer, kelime ve ifade dağarı eksikleri ve yanlışları tespit edilerek, düzeltme ve konu tekrarları yapılarak işlenmektedir.

Bire bir İngilizce özel dersler, bireyin İngilizce özel dersi alma amacına ve ihtiyacına (sınav, iş, konuşma vb.) göre şekillenmekle birlikte İngilizce dersler genel olarak karşılıklı konuşma, diyalog ağırlıklı  ilerlemektedir. İngilizce derslerde İngiliz veya Amerikan aksanları, aksan ve kullanım farklılıklarına yeri geldikçe değinilmektedir.

İngilizce Seviye Belirleme Testi ile İngilizce seviyenizi belirleyin.

İngilizce Özel Ders Hakkında Soru Sormak veya Randevu Almak için Tıklayınız.

İngilizce öğrenmeye ilk başladığında birçok konu karşına çıkar ve bu durum seni korkutabilir, caydırabilir veya daha başlamadan yorabilir. İngilizce seviyeni geliştirmek veya sıfırdan başlamak büyük bir emek ve uğraşı gerektirir. Hedefine doğru çıktığın bu yolda, uzun bir süreç seni bekler zira hiçbir başarı kolayca elde edilmez, kolayca ve zahmet vermeden elde edilen başarılar ya sahte başarılardır ya da geçici durumlardır; bununla birlikte bu uzun sürecin başlangıç aşaması, yani kararlılık, istek ve sabır aşaması olarak adlandırılabilir ki en zor aşamalardan biridir. Başlangıç aşaması adını verdiğimiz bu ilk aşamada sabrını koruyup zorluklar yaşayacağını kabul ederek işe başlarsan bu süreci kendin için daha kolay atlatmana yardımcı olabilirsin.

İngilizcemi geliştirmek istiyorum, nasıl bir yöntem izlemeliyim?

İngilizceyi ne kadar bildiğin, ne için öğrenmek istediğin, nerede eksiklerin olduğu bu soruyu etkileyen faktörlerdir. Her birey biriciktir, kendine has tarzı, düşüncesi ve yapısı vardır. Bu nedenle her bireyin kendine has bir öğrenme yöntemi vardır. Öncelikle kendine özel öğrenme yönteminin ne olduğunu bilmen, İngilizceni geliştirmen için önemli bir adımdır.

Bütün İngilizce grameri öğrenmek yerine temel altyapındaki eksikleri gider.

Gramer olmadan kelime bilmek bir işe yaramaz. Aynı şekilde kelime olmadan gramer bir işe yaramaz. İki tarafa da eş zamanlı olarak ilgi göster.

İngilizce öğrenirken bolca kelime ezberlemek gerekiyor. Kelime ezberlemeyi zor ve sıkıcı gibi görebilirsin ancak bu zorlukları atlatmadan İngilizceni geliştiremeyeceğini bilmelisin. Bu zor ve sıkıcı gibi görünen çalışmayı, rengarenk kağıtlarla, komik anılarla eğlenceli hale getirmek senin elinde!

İngilizce Kelime Öğrenme Teknikleri

İnsanlar duygusal anlarını kolay unutmazlar. Duygular, bizler için önemli hatırlatıcılardır. Kelime ezberlerken bu tekniği yararımıza çevirebiliriz.

  • Ezberleyeceğin kelimeyi geçmişteki bir anınla özdeşleştir.
  • Müzik, senin duygusal yönlerine dokunur. Sevdiğin şarkılardaki kelimeleri öğren.
  • Duygu ve düşüncelerini bir kağıda dök ve kendine İngilizce bir mektup yaz, bilmediğin kelimelere sözlükten bak ve o kelimeleri bu mektubunda kullan.
  • Odanın duvarlarına renkli kağıtlar yapıştır ve üzerlerine ezberleyeceğin kelimeleri yaz.
  • Tekrar et! Özellikle uyumadan önce, o güne kadar ezberlediğin kelimelere her gece göz at. Bu teknik olmazsa olmaz bir yöntemdir.

İngilizcemi Nasıl Geliştirebilirim?

Üniversite Dil Sınavına Hazırlık- Marmara’ya Yolculuğum:

Çevirmen Betül KÜRE olarak zamanında üniversite sınavına nasıl hazırlandım?

Ortaokuldan beri yabancı dil okuyup iyi bir çevirmen olmak gibi bir hedefim vardı. Son iki sene durmadan çalıştım, günde yalnızca 3-4 saat uyuyordum ve geri kalan zamanlarda ise çalışıyordum. İngilizce ile Türkçe, Sosyal, Matematik, Fizik ve Geometriyi aynı anda ilerletmek zorundaydım.

Bir seneden daha az bir süre için İngilizce dil kursuna gittim ancak bu durum benim çalışmalarımı yavaşlattığı için bıraktım ve kendi çalışmalarımda takıldığım yerler oldukça sorularımı biriktirerek ihtiyacım olduğu zamanlar hocalarımdan özel ders aldım, böylelikle hem bütçeli hem de kendime has çalışma yöntemime uygun bir program oluşturdum.

En absürt ve sıradışı durumlar, en akılda kalan durumlardır. Odamın tavanına ezberlediğim bir kelimeyi not etmiştim ve bugün o kelimeyi halen hatırlarım. Aynı şekilde kapı kolu, priz, ışık açma kapama düğmeleri gibi sık kullandığım yerlere notlar astım.

Bilmek ayrı öğretmek ayrı derler. Aynı şekilde bilmek ayrı test çözebilmek ayrı bir meseledir. Eğitim sistemimizde bu kadar öğrenci varken sistem de bu öğrencileri elemek üzerine sınavlar hazırlar. Dolayısıyla bildiğiniz şeyi testte doğru yapabilmek için kulağınızı tersten tutma becerinizin olması gerekir. Bu nedenle her gün test ve deneme çözerek yanlış sorularımı kitaptan keser ve bir deftere yapıştır, nerede neden hata yaptığımı not eder, her gün o soruları tekrar tekrar çözerdim ( bu teknik, benim kazanmamı sağlayan en önemli tekniklerdendir).

Ancak kendimi asla bunaltmadım. O gün test çözmek istemiyorsam çözmedim, günde yüzlerce teste boğulmadım. Ailem beni kimseyle kıyaslamadığı için ben de kendimi kimseyle kıyaslamadım. Moralimi bozarak beni strese sokacak hiçbir şey yapmadım ve kitaplara boğulmadım.

Bu yoğun süreç benim için çok keyifliydi çünkü kendi kendimin ebeveyni olup süperegomu beslemedim. Kendime her zaman o gün nasıl hissediyorum, ne yapmak istiyorum diye sorarak kendimi dinledim. Hobilerimden ve isteklerimden taviz vermedim. Bu noktada ailem hiçbir zaman bana dikte ederek baskı kurmadı. Bana güvendiler ve benim bu noktaya gelmemdeki en büyük faktör oldular.

Üniversite sınavında derece yaparak Marmara Üniversitesi İngilizce Mütercim-Tercümanlık bölümüne yerleştim. Hiçbir zaman birinci olma hedefim yoktu, ben kendimi aşmak ve kendimi gerçekleştirmek istedim ve dolayısıyla kimse ile rekabete girmeden kendimi başarmış oldum. Bu mutluluğu, stres ve hırs temeline dayanan birinciliğe asla değişmem.

Instagram’dan takip et!