Şiir Çevirimiz Yayında!

Türk edebiyatının değerli isimlerinden Şair ve Yazar Metin TURAN’ın kendine has dokusuyla işlediği şiirleri, Çevirmen Betül KÜRE tarafından İngilizceye çevrilerek tüm dünyaya açıldı.

Teksas/ABD merkezli prestijli edebiyat ve sanat dergisi olan Harbinger Asylum’un son baskısı olan 2023 Farewell baskısında yer alan şiirleri okumak ve edebi ve sanata dair kültürünüzü zenginleştirmek için derginin son sayısına göz atabilir, bu linke tıklayarak ulaşabilir, Amazon’dan satın alabilirsiniz. İyi okumalar dileriz!

Harbinger Asylum, Houston, Teksas merkezli bir edebiyat sanatları dergisidir. Sürekli üç aylık yayın süreci boyunca 13 yıl boyunca uluslararası ün kazanmıştır. Yayıncı Transcendent Zero Press, bu derginin son ciltlerini açık başvurular için kapatmak üzere sunar. Bu cilt, Sudeep Sen, Sanjeev Sethi ve Bengt Bjorklund gibi deneyimli şairlerin yanı sıra Jagari Mukherjee ve Jennifer Lagier gibi ilgi çekici ödüllü şairleri içermektedir. Bu geniş cilt aynı zamanda renkli sanat ve fotoğraf çalışmaları, kurgu eserler, denemeler ve aynı zamanda şair Kiriti Sengupta ile çığır açan bir röportajı da içermektedir. Ayrıca, Dr. Reza Parchizadeh’in Shakespeare’ün siyasi önemine dair fantastik bir makalesine de yer verilmektedir.


“Şiir Çevirimiz Yayında!” için 2 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir