Adli Psikolojide Profilleme: Katillerin Analizi


psikoloji çeviri
Adli Psikolojide Profilleme: Katillerin Analizi

KİTAP HAKKINDA

“Nobel Akademik Yayıncılık’ta yayınlanan ve Dr. Öğr. Üyesi Klinik Psikolog Gül ÇÖRÜŞ ve Psikolog Reyhan FEDA dahil birbirinden değerli psikolog hocalarımızın yazarlığını yaptığı Adli Psikolojide Profilleme: Katillerin Analizi adlı bu adli psikoloji kitabında cinayet vakalarının çevirisini üstlenerek alana büyük katkısı olan bu çalışmaya benim de katkıda bulunmam beni özellikle mutlu ve gururlu hissettirdi. Cinayet vakalarının çevirisi sürecinde hem tüylerim ürperdi hem de bugüne kadar çevirisinden en keyif aldığım ve çok şey öğrendiğim çalışmalardan biri oldu. Bu akademik ve ilgi çekici çalışma için psikoloji alanından olan veya olmayan herkes hiç vakit kaybetmeden kitaplığında tereddüt etmeden yer açabilir.”

-Çvr. Betül KÜRE

Kitap Hakkında:

“Birçok katilin içindeki öldürme arzusunun doğuştan geldiği düşünülmektedir. Ancak bu arzuya uygun hareket etmek ya da bu arzuya dur demek öğrenilen bir davranıştır.

Bu noktada ayrım yapmayı sağlayan etkenlerden biri de çocukluk çağı travmalarıdır. Birçok katilin cinsel, fiziksel veya duygusal çocukluk çağı travması olduğunu biliyoruz. Olası sorunlu genetik yapıların üzerine eklenen ağır çocukluk travmaları, kulağa delice gelen öldürme eyleminin hazırlayıcısıdır.

Sağlam bir aile yapısının olmaması -ebeveynlerin kayıp ya da uyuşturucu bağımlısı olması, cinsel istismar ve/veya fiziksel şiddet varlığı, törelerden gelen emirler- bir başka tetikleyicidir. Böyle bir ortamda yetişen çocuk, doğru yanlış nedir bilmeyen, empatiden yoksun bir sosyopata dönüşür. Bu dönüşüm sonrası, çocukken çektiği acılar artık sadece cinayetle dinecektir. İşte bu kitap, cinayete giden süreci, kadın, erkek, çocuk ve seri katiller ile töre cinayetleri ve intihar bağlamında analiz etmektedir.”

-Kitabın Editörü Dr. Öğr. Üyesi Gül ÇÖRÜŞ

Çvr. Betül KÜRE tarafından gerçekleştirilen profesyonel KİTAP ÇEVİRİSİ hizmeti ile ilgili bilgi almak için tıklayın!

Kitabı satın almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz; 

D&R üzerinden satın almak için tıklayın. 

Nobel Akademik üzerinden satın almak için tıklayın.